Przeglądanie stron

Aby przeglądać strony serwisu BIP wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesujący Cię dział. Strony BIP publikowane są na kilku poziomach zagłębienia – strony i ich podstrony.

Na dole każdej strony znajdują się informacjie o ilości odwiedzin danego artykułu, osobach, które umieściła i wytworzyły treść, dacie zamieszczenia i ewentualnej dacie zmiany treści artykułu. Nad tymi informacjami, w lewym dolnym rogu każdego artykułu  znajduje się symbol drukarki umożliwiający wydruk strony.

Moduł wyszukiwania

System umożliwia przeszukiwanie stron serwisu zawierających daną frazę. Aby przeszukiwać serwis należy w lewym górnym rogu, w polu wyszukiwarki wpisać szukaną frazę i kliknąć przycisk „”SZUKAJ” lub nacisnąć klawisz „Enter” na klawiaturze.

Odnośnik do portalu bip.gov.pl

W nagłówku serwisu, po lewej stronie znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl

Zmiana wielkości czcionki

W nagłówku serwisu, po prawej stronie, znajduje się przybornik narzędziowy. Daje on możliwość zwiększania lub zmniejszania wielkości czcionki na stronach serwisu poprzez odpowiednie nacićnięcie symbolu „A”:

  • A+ powoduje zwiększenie czcionki w stosunku do domyślnej wielkości czcionki w BIP
  • A++ powoduje zwiększenie czcionki w stosunku do zwiększonej czcionki A+
  • A umożliwia powrót do domyślnej wielkości czcionki.